HOŞGÖR’DE 32. DÖNEM HAFIZLIK MERASİMİ

22 Mayıs 2016 Pazar günü Saat:09.30 da Şehitkamil Kongre Merkezinde Hâfızlık Merasimi icra edildi. Sunuculuğunu  İstanbul Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Camii İmam-Hatibi Hâfız Mustafa Efe’nin yaptığı program Gaziantep Olay Tv’ den canlı yayınlandı. Bu yıl erkek ve kız kuran kurslarından mezun olan 56 öğrencinin 32. Dönem icazet merasimi kalabalık bir izleyici ile gerçekleşti.

Program Hâfız Mustafa Efe’nin okuduğu Kur’ân tilaveti ile başladı.

Şahinbey İlçe müftüsü Musa İmamoğlu, Vakıf Onursal Başkanı Ahmet Ziylan, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığımızı temsilen  Diyanet İşleri Başkanlığı Müslüman Ülke ve Topluluklar Daire Başkanı Erdal Atalay ve Dernek Başkanı Nihat Durur günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yaptılar.

Konuşmalar da Vatanımızın birlik ve beraberliğinin önemi konusuna  vurgu yapıldı. Belge alan hâfızlara güzel nasihatler de  bulunuldu.

Vakfımızın Onursal Başkanı Ahmet Ziylan,  Yatılı 700 öğrencimiz ile Hoşgör eğitim kurumları eğitime devam etmektedir. Ayrıca dini mukaddesatı için şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz. Nasıl ki dedelerimiz, kardeşlerimiz şehit oldu ise bizler de şehit olmaya hazırız. Fakat vatanın bölünmesine razı değiliz  dedi. Öğrencilere de hafız olmakla yetinmemelerini her gün yeni bir şey öğrenmelerini istedi. Ahmet Ziylan “ böyle bir günde  duygulanmamak mümkün değil “ dedi  ve sevinçten yine ağladı, ağlattı.

Hâfız Abdullah Ayhan hocamızın şefliğinde Hoşgör Tasavvuf Musikisi Korosu mini bir konser verdi.

Sunucu Hâfız Mustafa Efe’nin etkili sunumu ve Tekbirlerle belge alan 34 Hâfız salona geldi.  Hafızlar Kısa süreleri tilavet ettiler.

Programda Hâfız Mustafa Efe, Hâfız Mehmet Bilir,  Hâfız Mustafa Eker , Seydi Vakkas Bilsin Kur’an okudular. Bu sene ilk defa Hoşgör Eğitim Kurumları tanıtım filmi gösterildi. Şair Hâfız Muhammed Ali Eşmeli tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Program Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Hâfız Şaban Kondi hocamızın duası ve hediye takdimleri ile son buldu.

BASINDAN: http://www.referansgazetesi.com.tr/hosgorde-32-donem-hafizlik-merasimi-12061h.htm