GAZETECİ-YAZAR TAŞGETİREN, GAZİANTEPLİLERLE BULUŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen “gönüllü kuruluşlarla yazar buluşmaları” etkinliğinde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve gazeteci-yazar Ahmet Taşgetiren, Gazianteplilerle buluştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 100. Yıl Atatürk Kültür Parkında gerçekleştirilen  etkinlikte, ramazanın birleşmek, biraraya gelmek, sabretmek ve sonunda kurtuluşa ulaşmak anlamına geldiğini söyledi.

Ramazan ayının çok önemli olduğunu belirten Şahin, Büyükşehir Belediyesi olarak ramazan ayının dolu dolu geçmesi noktasında önemli etkinlikler düzenlediklerini kaydetti.

Taşgetiren de etkinlikte razaman ayı ve aile ilişkilerinden bahsetti.

Ramazan ayının önemini anlatan Taşgetiren, “Ramazanla biz Rabbimizin bizden istediği birşeyi yapmış oluyoruz. Normal hayatımızda yeme, içme var, başka ailevi hayatlarımız var. Ama Rabbimiz  diyor ki bize ‘ramazan ayı geldiğinde yemeyi içmeyi bırakın. Ne yapın, oruç tutun, tan yeri ağarırken yemeği, içmeyi kesin ve gün batıncaya kadar bu hareketinizi, bu tavrınızı sürdürün” dedi.

Öte yandan Taşgetiren etkinlikte, okurseverlerinin kitaplarını imzaladı.

Şahin ve Taşgetiren, ezanın okunmasıyla beraber vatandaşlarla iftarını açtı.