Tekerlek’in onur gecesi

 

Gaziantep’in yardımsever gönüllüsü Mehmet Tekerlek için TRT tarafından çekilen belgeselin özel gösterimi Gaziantep’te yapıldı. ‘’Veren el, alan el- sefer tası’’ isimli belgeselin gösterimi sonunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent için hayırlı hizmet yapanlara yaşarken gerekli önemin verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Gaziantep’in yardımsever gönüllüsü Mehmet Tekerlek için TRT tarafından çekilen belgeselin özel gösterimi Gaziantep’te yapıldı. ‘’Veren el, alan el- sefer tası’’ isimli belgeselin gösterimi sonunda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent için hayırlı hizmet yapanlara yaşarken gerekli önemin verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

‘Topla dağıt, dinsin ağıt’’ sloganıyla Gaziantep’te yardıma muhtaç ailelere ulaşan Mehmet Tekerlek’in yıllardır sürdürdüğü çalışmalar TRT tarafından hazırlanan belgesel ile ölümsüzleştirildi. ‘’Veren el, alan el- sefer tası’’ isimli belgeselin gösterimi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazi Kültür A.Ş’nin organizasyonu ile yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen gösterime vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İrfan Meclisi Sohbetleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte önemli mesajlar verildi. Programa katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı konuşmada sosyal projelerin önemine dikkat çekerken, ailelere dokunmanın toplumsal boyutlarına dikkat çekti. Belgeseli çekilen Mehmet Tekerlek ise, hayırsever iş adamlarının desteği ile bu çalışmaları yaptığını belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

 

ŞAHİN: MEHMET TEKERLEK BİR MARKA

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yıllardır azimle insanların yardımına koşan Mehmet Tekerlek’in bir marka olduğunu belirterek, ‘’Mehmet Tekerler abimiz şahsında alınması gereken dersler ve verilmesi gereken mesajlar var. İyilik yapan ve kent için hayırlı hizmetler yapan biri var ise, yaşarken, ‘’Allah razı olsun’’ diyelim ve bu güzelliği bir belgesele dönüştürelim.  Selamlık meclisi ve İrfan sohbetleri bizim sosyal ve kültürel hizmetlerimize önemli bir hale geldi. Bu anlamda güzel projeler gerçekleştirildi. Tüm emeği geçen mesai arkadaşlarımı kutluyorum’’ dedi.

 

‘’İNSANLARA DOKUNABİLMEK ÖNEMLİ’’

 

Bakanlığı dönemindeki çalışmalardan da örnekler vererek ailelere dokunmanın ve onların dertleri ile dertlenmenin çok önemli olduğuna değinen Şahin, ‘’Mehmet Tekerlek abimizin yıllardır yaptığı hizmetlerin değerini çok iyi biliyorum. Hükümetimiz bu konuda bir bakanlık kurdu. Çünkü ailelerimize dokunmak ve onlara yardım elini uzatmak için diğer ilgili bakanlıklar yeterli olmuyordu. Yeni nesillerimiz Mehmet Tekerlek abimizi örnek almalı. Yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzun her daim diri tutmamız gerek. Bu nedenle yaşarken hayırlı işler yapan insanlarımıza gerekli önemi ve değeri vermeliyiz’’ şeklinde konuştu.

 

TEKERLEK EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Gaziantep’te ‘Topla Dağıt, Dinsin Ağıt’ sloganıyla markalaşan Mehmet Tekerlek ise, kendisi için hazırlanan organizasyon nedeniyle emeği geçenlere teşekkür ederken, yaptığı çalışmalardan kesitler anlattı. Gaziantep’te hayırsever iş adamlarının kendisine destek olduğunu dile getiren Tekerlek, ‘’TRT yetkililerine ve Büyükşehir Belediyemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların aslında gizli kalması makbüldür. Ancak tüm kesimlere örnek olması açısından da toplumla paylaşılmasında fayda görüyorum. Gaziantep’te israfı önleyip, yardımlaşmayı pekiştirmek için çalıştım. Bu süreçte birçok hayırsever iş adamı destek oldu. Hayırlı bir yolculuğa çıkınca Allah siz yalnız bırakmıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, program sonunda Mehmet Tekerlek’e günün anlam ve önemini simgeleyen sefer tası hediye etti.