“Şehitlerimize 101 hatim duası”

Hoşgör Fatih İlim Araştırma Vakfınca her ayın ilk pazar günü icra edilen geleneksel buluşmada Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Ökkeş Eruslu , Ahmet Ziylan, Bekir Öztekin, Muhammed Özkılınç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vakıf yöneticileri

Müftü İmamoğlu programda şehitler ve memleketin selameti için okunan 101 hatim duası yaptı.

Programa İstanbul dan katılan ve  bir konuşma yapan metin Balkanlıoğlu, “Sizleri sürekli takip eden bir zat var. Ona göre yaşayın.  Rabbinizin size olan yakınlığını size verdiği nimetlere bakarak bir düşünün. Allah cennetini anlatırken size kaygı olmayan güvenli bir yer demektedir. Bizlerde ülke olarak emniyette bir yerdeyiz. İki adım ötede, Halep’te petrol için kapitalizm adına neler oluyor. Müslüman kişi zengin ise şükredecek, fakir ise sabredecek. Sabır ve şükür cennete uçuran iki kanattır. Allah sizi öyle bir affediyor ki, rahim olan yaratıcıyı unutuyorsunuz. O yüzden cennette olduğunuzun farkında olun, bir Suriye elden gidiyor, bir Halep elden çıkıyor, siz Antep’e sahip çıkın, kıymetini biliniz”dedi ve katılan herkese dua etti.

Programda Hafız Abdullah Ayhan gönülleri mest eden bir Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hafızlar tarafından kısa sûreler okudu. Program memleketin selameti ve  Şehitlerimiz için için okunan 101 hatimin duası Müftü İmamoğlu tarafından yapılarak son buldu.