MERHUM AHMET ZİYLAN ANMA PROGRAMI

Hayırsever iş adamı Merhum Hacı Ahmet Mukdat Ziylan’ı vefatının sene-i devriyesi münasebetiyle Şahinbey Müftülüğü Hoşgör Fatih Kuran Kursu’nda anma programı düzenlendi.

Programa Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, İhtisas Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü, Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, İslahiye İlçe Müftüsü Hasan Kiraz, Ziylan Ailesi, Vakıf Yönetim Kurulu ve üyeleri, hayırseverler, hafızlar ve sevenleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlanan programda merhum Hacı Ahmet Ziylan’ın hayatını anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Vakıf Başkanı Abdullah Bayram tarafından açılış konuşması gerçekleşti. Kurs öğrencileri tarafından kasideler okundu. Daha sonra Ziylan ailesinden çocukları ve torunlarının konuşmaları gerçekleşti.

Anma programında konuşan Mehmet Büyükekşi şunları aktardı:
“ Ailemizin tüm fertleri ile kendisini saygıyla ve sevgiyle yad ediyoruz. Onun asıl gayesi gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek idi. Bu kursa gelince ve öğrencileri görünce ne demek istediğini, hayallerini daha iyi anlıyoruz. Rahmetli Hacı Ahmet Ziylan adına bir vakıf kurduk. Bu müesselere yardım etmeye devam ediyoruz, çocuklarımıza da vasiyet ediyoruz. Kurulan yardım vakfı çalışmaları sayesinde inşallah kendisinin yardımları devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Programın devamında Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak Ziylan Ailesine, hayırseverlere yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından, İslahiye İlçe Müftüsü Hasan Kiraz tarafından dua yapıldı. Program Ahmet Ziylan’ın Hafızlık Merasimlerinden oluşan bir videosu ile sona erdi.

Programdan sonra Asri Mezarlıkta yapılan hatimlerin okunan Yasin-i Şeriflerin duası yapıldı.