HAFIZLIK MERASİMİ BU SENE ÇOK FARKLIYDI.

10 Mayıs 2015 Pazar günü Saat:09.30 da Şehitkamil Kongre Merkezinde Hâfızlık Merasimi icra edildi. Sunuculuğunu Hâfız Mustafa Efe’nin yaptığı program Gaziantep Olay Tv ve Dost Tv den canlı yayınlandı. Merasim dolu dolu bir içerik ve katılımcının yanı sıra kalabalık bir izleyici ile gerçekleşti.

Program öncesinde Hoşgör Mehter Takımı kısa bir gösteri yaptı. Hâfız Abdullah Ayhan hocamızın şefliğinde Hoşgör Tasavvuf Musikisi Korosu mini bir konser verdi.

Şahinbey İlçe müftüsü Musa İmamoğlu, Fatih İlim Araştırma Vakfı Başkanı Ökkeş Eruslu, Vakıf Onursal Başkanı Ahmet Ziylan, Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik ve Dernek Başkanı Nihat Durur günün anlam ve önemine binaen konuşmalar yaptılar.

Konuşmalar da “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir. Ümmetimin en şereflileri Kur’an’ı ezberleyenlerdir” hadis-i şerifine vurgu yapıldı.

Sunucu Hâfız Mustafa Efe’nin etkili sunumu ve Tekbirlerle belge alan 27  Hâfız salona geldi. Bu güzel tabloda Ahmet Ziylan’ın ilerlemiş yaşına rağmen Hafızları ayakta selamlaması katılımcıların dikkatinden kaçmadı.

Programda Hâfız Mustafa Efe, Hâfız Mehmet Bilir,  Hâfız Mustafa Kızılcaoğlu ve Din hizmetleri uzmanı Davut Kaya Kur’an okudular. Bu sene ilk defa “Hâfızlık nedir?” konulu hazırlanan bir röportaj videosu gösterildi. Şair Hâfız Muhammed Ali Eşmeli tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığımızı temsilen  Program Geliştirme Daire Başkanı Hâfız Cafer Tayyar Doymaz programa katıldı. Kendisi de hâfız olan Doymaz, Gaziantep’deki Hoşgör Kur’ân Kursunu daha önce duyduğunu ancak bu kadar hizmeti yerinde görmekten mutluluk duydugunu ifade etti. Ayrıca, hâfızlık yaptığı yıllardan örnekler vererek, hâfız olmasına vesile olan hocasından, dedesinden ve vesile olanlardan rızalık istedi. Belge alan hâfızlara güzel nasihatler de  bulundu.

Program Gaziantep İl Müftü Yardımcısı Hâfız Şaban Kondi hocamızın duası ve hediye takdimleri ile son buldu.

Haber Siteleri;

1- http://www.muftulukhaber.com/muftuluk-haberleri-hosgor-egitim-kurumlarindan-hafizlik-merasimi-21012.html