KADİR GECESİ’NDE KURSUMUZ DOLDU, TAŞTI.

Kadir Gecesi’nde kursumuz Gaziantepli hemşehrilerimizin akınına uğradı.

kdrgcs

Geleneksel Ramazan programında iftar yapan misafirler, avluda teravih namazı kılıp, ibadetlerini yerine getirdi. Okunan hatimlerin sevabından katılımcıların ve iftar sahiplerinin geçmişleri için dua yapıldı.

kdrgcs3

Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olarak bilinen Kadir Gecesi’nde ayrıca başta Filistin, Suriye ve Doğu Türkistan olmak üzere zulüm ve sıkıntı içindeki Müslümanların kurtuluşu için de dualar edilip, eller semaya açıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualara ‘amin’ diyen Müslümanlar, kılınan teravih namazının ardından geceyi en iyi şekilde değerlendirmeye etmeye çalıştı.

kdrgcs2

Ayrıca ibadet etmek için programa gelenlere Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan güzel hediyeler dağıtıldı.

kdrgcs4

kdrgcs5

KADİR GECESİ’NİN ÖNEMİ

Ramazan ayının son on gününde gizli olduğuna inanılan Kadir Gecesi, bu sene ramazanın 26’ncı gecesi olan 13 Temmuz Pazartesi gününe denk geldi. İslam dininde Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, “sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece” olarak kabul ediliyor. Kur’an-ı Kerim’de “Kadir Suresi”nde bu gece şöyle anlatılıyor: “Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab’lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”